Eesti Toidupanga juht Piet Boerefijn andis 02. aprillil pagaritööstusele Leibur üle Toidupanga Hea Südame auhinna 2012. Auhinda oli Tallinna Toidupanka vastu võtma tulnud Leiburi tegevjuht Asso Lankots.

Soovist tänada ja tunnustada toidupankadega koostööd tegevaid Eesti ettevõtteid, tõstavad toidupangad igal aastal esile ühe senistest partneritest, kes on aidanud oluliselt kaasa heategevusele ning tänu kellele on olnud võimalik parandada toidupankade poolt jagatava toiduabi koguseid ja kvaliteeti. Ettevõte saab mälestuseks ja tänutäheks sepise, mis kujutab Toidupanga rahvusvaheliseks muutunud sümbolit – õuna.

Märtsis sai Eesti Toidupank kolme aastaseks. Toidupanga juht Piet Boerefijn meenutas tegevuse algusaegu: „Leiburist hakkasime kaupa saama mais 2010 ja nad on tänaseni üks meie stabiilsematest partneritest, kust saadud kogused on sageli ka väga suured. Nõnda on Tallinna ja Tartu toidupangad saanud jagada rohkem leiba-saia kümnetele tuhandetele vaesuses elavatele inimestele ja peredele,“ põhjendas Boerefijn toidupankade valikut, sest koostööd tehakse veel mitmete teiste pagaritööstustega.

Kogused on tõesti arvestatavad. „Eelmisel aastal andsime Toidupangale kokku ligikaudu 128 000 pakendit ehk umbes 350 leiba-saia päevas, millest 2/3 läks Tallinnasse ja 1/3 Tartusse,“ selgitas koostöö numbrilist poolt Leiburi tegevjuht Asso Lankots. Lankots tänas firmale osaks saanud tähelepanu eest ning valgustas ühes kunagise koostööotsuse tagamaid: “Leivatööstuses tekib toote elutsükli ja väljastamisaja lühidusest tulenevalt paratamatult tootmisjääke; annetame need toidupankadele, sest tänu nende hästi organiseeritud tegevusele jõuab meie enamtoodetud leib-sai õigesse kohta.“

Tunnistusena Toidupanga tänust anti täna Toidupanga laos Leiburile üle metallikunstnik Tarvo Porrosoni poolt loodud sepis.

Foto autor Nele Hendrikson

Viide: http://www.toidupank.ee/hea-sydame-auhind-2012/

Tagasi