UUS! Lõppu lisatud kõik teabepäeva presentatsioonid.

Neljapäeval, 29. mail toimus põllumajandusministeeriumis kõigile huvilistele teabepäev, kus anti ülevaade põllumajandusministeeriumi, Leivaliidu, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse võimalustest toetada väikeste pagaritööstuste loomist ja arengut. Oma kogemusi tutvustasid ka Taani ja Soome väikepagarite esindajad. Teabepäev toimus Eesti Leivaliidu ja põllumajandusministeeriumi eestvedamisel.

Ministeeriumi põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna peaspetsialist Taavi Kand ja turu arendamise büroo juhataja Kadi Luuri rääkisid võimalustest taotleda toetust pagaritoodete tootmise edendamiseks Eesti maaelu arengukava ja turuarendustoetuse raames. Kaasaegseid hügieeninõudeid pagaritoodete tootmisel tutvustas toidu- ja veterinaarosakonna juhataja Hendrik Kuusk.

Täiendavaid võimalusi ettevõtjate abistamiseks tutvustasid Kairi Sulsenberg EASist ja Andres Toomet Maaelu Edendamise Sihtasutusest. Leivaliidu juhatuse liige, Leivaliidu tegevjuht Arnold Kimber rääkis Leivaliidu võimalustest väikepagarite abistamisel. Taani ja Soome kogemusi väikeste pagaritöökodade arendamisel vahendasid AS GuldBageren ning Perheleipurit OY.

PRESENTATSIOONID (MS Powerpoint):

Stardi- ja kasvutoetus – Kairi Sulsenberg, EAS
Eesti maapiirkonna majandusliku arengu toetaja – Andres Toomet, Maaelu Edendamise Sihtasutus
Hügieeninõuded pagaritoodete tootmisel – Hendrik Kuusk, põllumajandusministeerium
Maaelu Arengukava 2007-2013 toetusmeetmed – Taavi Kand, põllumajandusministeerium
Turuarendustoetus – Kadi Luuri, põllumajandusministeerium
Taani näide – Axel Jensen, AS GuldBagaren (inglise keeles)
Soome näide – Teijo Ritosalo, Perheleipurit OY (soome keeles)
Teabepäeva pressiteade

Lisainfo väikepagaritele ning teave kontaktide kohta vastavates asutustes:

Arnold Kimber
Leivaliidu tegevjuht
Telefon: 52 88 805
E-post: leivaliit@neti.ee

Tagasi